2015. január 11-én rendezték Gyulán, a Törökzugi Általános Iskola ebédlőjében a Testvérvárosok Ifjúsági Kupája sakkversenyt. A Nemzetközi sakkversenyt Békés megyei és Arad megyei gyerekek számára hírdették meg, melynekcélja a hagyományok folytatása, a tavaszi aradi verseny viszonzása, lehetőség a fiatalok sakktudásának bizonyításának nemzetközi szintű versenyen.

Az A csoportban a legjobb Békés megyei eredményt a fiúknál Kovács Gergő Patrik (Békési TE) érte el.
Az A csoportban az aradi fiúk és a Békés megyei leányok,a B csoportban a békési fiúk és az Arad megyei leányok végeztek az élen.

A C csoportban a három induló két fordulós körmérkőzését Varga Tamás (Békési TE) nyerte 3,5 ponttal.

A csoport végeredménye

1. Balaban Voia Alexandru Arad 6,0 pont 31,0 pont
  Motiu Victor Arad 6,0 pont  29,5 pont
3. Unguroiu Razvan Arad 28,5 pont  
4. Pragai Rares Arad 5,0 pont 33,5 pont
  Maruntis Patrick Arad 5,0 pont 28,5 pont
  Kovács Gergő Békési TE 5,0 pont 26,5 pont
7. Magold Filip Arad 4,5 pont  
8. Ökrös Zsombor Orosházi SE 4,0 pont 29,0 pont 
  Boncza Bence Gyulai SE 4,0 pont 27,0 pont
  Kovács Kornél Szarvasi SE 4,0 pont 26,5 pont
  Virág Emese (leány 1. hely) Békéscsaba 4,0 pont 25,0 pont
  Bányai Szabolcs Gyulai SE 4,0 pont 23,0 pont
  Budai Máté Gyulai SE 4,0 pont 17,0 pont
14. Sida Flavius Arad 3,5 pont 31,5 pont
  Plentri Panna (leány 2. hely) Szarvasi SE 3,5 pont 25,0 pont
  Pis Zoltán Gyulai SE 3,5 pont 24,5 pont
  Kabai Armin Békéscsaba 3,5 pont 23,0 pont
  Rózsa Réka (leány 3. hely) Békéscsaba  3,5 pont 22 pont
  Varga Sonia Arad 3,5 pont 18,5 pont
20. Rózsa Rebeka Békéscsaba 3,0 pont 24,0 pont
  Koszkocsak Dzsenifer Szarvasi SE 3,0 23,5 pont
  Pósa Levente Szarvasi SE 3,0 pont 22,0 pont
23. Babau Oana Arad 2,5 pont 23,0 pont
  Adreescu Andrej Arad 2,5 pont 21, pont
25. Kis Deák Ábel Gyulai SE 2,0 pont 22,0 pont
  Pósa Réka Szarvasi SE 2,0 pont 21,0 pont
  Csomós Balázs Gyulai SE 2,0 pont 19,5 pont
  Gurzó Balint Gyulai SE 2,0 pont 16,5 pont
29. Sida Flavia  Arad 1.0 pont  

B csoport végeredménye

1. Vértes Imre Békési TE  6,5 pont  
2.  Magold Viktor Arad 6,0 pont  
3. Rakovics János Békési TE  5,0 pont  
4. Perdi Zsombor Békési TE 4,5 pont 32,5 pont
  Pop Ioana Cecilia (leány 1. hely) Arad 4,5 pont 26,5 pont
6.  Gurzó Bence Gyulai SE 4,0 pont 32,5 pont
  Szabó Botond Békéscsaba  4,0 pont 30,0 pont
  Varga Júlia (leány 2. hely) Arad 4,0 pont 25,0 pont
  Orz Stefánia (leány 3. hely) Arad 4,0 pont 24,5 pont
10.  Petrás Márta Szarvasi SE 4,0 pont  25,0 pont
  Ottlakán Áron Gyulai SE 3,5 pont 24,0 pont
  Mravik Gabriella Szarvasi SE 3,5 pont 21,0 pont
13. Virág Máté Békéscsaba 3,0 pont 30,0 pont
  Papp Máté Gyulai SE 3,0 pont 23,5 pont
  Tóth Andrea Gyulai SE 3,0 pont 21,5 pont
  Torma Tamás Gyulai SE 3,0 pont 20,0 pont
  Örkényi Levente Gyulai SE 3,0 pont 15,5 pont
18. Csordás András Gyulai SE 2,5 pont 22,5 pont 
  Kovács Ádam Békési TE  2,5 pont 20,0 pont 
20.  Huszárik Nelli Szarvasi SE 2,0 pont  20,0 pont
   Culica Dávid Arad 2,0 pont 17,5 pont
22.  Alb Ágnes Gyulai SE 0,0 pont   

C csoport végeredménye

1. Varga Tamás Békési TE 3,5 pont  
2. Adamicska Dániel   2,5 pont  
3. Dumitrica Radu   0 p