Diákolimpia sakk egyéni döntők I-IV. korcsoport

Gyulai Implom József Általános Iskola, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

Gyula, Nürnbergi u. 2. 

2017. február 11.

Az általános iskolások sakk egyéni döntőin a négy korcsoportban 74 tanuló vett részt. A megyei egyéni bajnokok az „amatőr” országos döntő résztvevői lehetnek. A legnagyobb küzdelem a legnépesebb mezőnyű fiú 1. korcsoportban dúlt. Kölcsönös körbeverések után Skaliczki Tamás az Evangélikus Iskola 2. osztályos tanulója pontelőnnyel végzett az első helyen. Mögötte hatan is azonos pontszámmal végeztek,köztük a mezőnyérték számítás döntött ( mezőnyérték= a játékos ellenfelei által gyűjtött pontok összege). A második fiú korcsoportban a tavalyi bajnok békési Kovács Gergő Patrik és az orosházi Bácsi Kristóf között az értékeléssel sem lehetett eldönteni a bajnoki címet, az egymás elleni eredményük és a rájátszás is döntetlenül végződött ,ezért mindketten bajnoki címet kaptak. A legkisebb lányoknál a csabai Balogh Flóra az első győzelmét aratta. A felsőbb korcsoportokban az esélyesek győztek. Feltétlenül meg kell említeni Kocmár Kittit a leányoknál, aki az ötödik bajnoki címét érte el és Vaszkó Szabolcsot ,aki ötször indult eddig az egyéni bajnokságon és minden alkalommal az első helyen végzett.

Szeretném megköszönni a versenysorozatnak helyet adó Kazinczy Ferenc békéscsabai és a gyulai sportiskola dolgozóinak munkáját és a versenyben közreműködők önzetlen segítségét!

Petró József a Békés Megyei Sakkszövetség elnöke

 I. korcsoport (leányok): 5 fő körmérkőzéses versenye

1. Balogh Flóra (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
2. Seres Kitti (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
3. Lestyán Goda Vanda (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
4. Styecz Laura (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 0,5 pont
5.  Sinka Sára (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 0,5 pont

 I. korcsoport (fiúk): 23 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Skaliczki Tamás (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 6,0 pont
2. Molnár Dávid (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) m.é:32,0 5,0 pont
3. Borbola Csaba (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) m.é:30,0 5,0 pont
4. Hrabovszki György (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) m.é:29,0 5,0 pont
5.  Gurzó Bálint (Implom József Általános Iskola, Gyula) m.é:29,0 5,0 pont
6. Horváth Balázs (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) m.é:24,5 5,0 pont
7. Gyenge Gergő (Implom József Általános Iskola, Gyula) m.é:23,0 5,0 pont
8. Marton Dobozi Bertran (Jankay Tibor Általános Iskola, B.csaba) m.é:26,5 4,0 pont
9.  Bazsó Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) m.é:23,0 4,0 pont
10. Hajdú-Adamik Csege (Evangélikus Általános Iskola, B.csaba) m.é:22,5 4,0 pont
11. Zsigmond Imre (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) m.é:22,0 4,0 pont
12. Sárközi Ármin (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) m.é:27,5 3,5 pont
13.  Bánszki Norbert (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba)  m.é:24,5 3,5 pont
14. Osgyán Martin (Jankay Tibor Általános Iskola, B.csaba) 3,0 pont
15. Schiffer Boldizsár (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,0 pont
16. Rontó Balázs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
17.  Roszik Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
18. Kovács Zsolt (Szlovák Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
19. Misur Csaba Marcell (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
20. Babecz Áron (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
21.  Munkácsi Kristóf (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 2,0 pont
22. Fehér Bence (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,0 pont
23. Dékány Attila (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 1,0 pont

II. korcsoport (leányok): 5 fő körversenye

1. Pósa Réka (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
2. Dienes Panni (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
3. Rózsa Réka (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
4. Rajtár Bianka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 1,0 pont
5.  Sinka Emma (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 0,0 pont

II. korcsoport (fiúk): 23 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Bácsi Kristóf (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.) 26,5 6,5 pont
1. Kovács Gergő Patrik (SZKIRG Karacs Teréz Tagisk., Békés) 26,5 6,5 pont
3. Gila Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
4. Lakatos Lőrinc Levente (Arany Gusztáv Református I.,Köröstarcsa) 31,0  4,0 pont
5.  Szatmári Martin (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 29,0  4,0 pont
6. Balogh Zsolt (Magvető Református Iskola, Gyula) 29,0  4,0 pont
7. Balla Gábor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 28,0  4,0 pont
8. Farkas Csanád (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 26,5  4,0 pont
9.  Gyenge László (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 19,0  4,0 pont
10. Gyenge Csaba (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba)  3,5 pont
11. Budai Máté (Implom József Általános Iskola, Gyula)  3,0 pont
12. Horváth Dominik (Orosházi Katolikus Általános Iskola)  3,0 pont
13.  Vizi Ádám (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.) 3,0 pont
14. Barabás Bulcsú (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba)  2,5 pont
15. Csomós Balázs (Implom József Általános Iskola, Gyula)  2,0 pont
16. Gyenge Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba)  2,0 pont
17.  Fehér Miklós (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa)  1,0 pont

III. korcsoport (leányok): 3 fő 2 fordulós versenye

1. Plentri Panna (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
2. Koszkócsák Dzsenifer (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,5 pont
3. Juhász Kata (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 0,5 pont

III. korcsoport (fiúk): 9 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Vaszkó Szabolcs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 6,0 pont
2. Pósa Levente (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 5,0 pont
3. Kocmár Dániel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
4. Oláh Krisztián (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
5.  Boncza Bence (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,0 pont
6. Kabai Ármin (Szlovák Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
7. Tóth Szabolcs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
8. Jakus Zétény (Magvető Református Iskola, Gyula) 2,0 pont
9.  Hoffmann Ákos (Kötegyán Általános Iskola) 1,0 pont

IV. korcsoport (leányok): 4 fő, 2 fordulós versenye

1. Kocmár Kitti (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.) 6,0 pont
2. Mravik Gabriella (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
3. Huszárik Nelli (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
4. Pakai Patricia (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 0,0 pont

IV. korcsoport (fiúk): 8 fő, 7 fordulós körversenye

1. Balázs Eliot (Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium) 7,0 pont
2. Kis Barna (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 5,5 pont
3. Komlósi Balázs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
4. Szabó Péter (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
5.  Horváth Róbert (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
6. Hartmann Tamás (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
7. Loss Raul Csaba (Implom József Általános Iskola, Gyula) 1,0 pont
8. Varga Ádám (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 1,0 pont

Galéria

Galéria