Diákolimpia sakk egyéni döntők I-IV. korcsoport

Gyulai Implom József Általános Iskola, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

Gyula, Nürnbergi u. 2. 

2016. február 13.

Az általános iskolások sakk egyéni döntőin a négy korcsoportban 94 tanuló vett részt. A megyei egyéni bajnokok az „amatőr” országos döntő résztvevői lehetnek. A fiúknál minden korcsoportban az előző évi bajnok megvédte címét, a leányoknál ez csak az orosházi Kocmar Kittinek sikerült. A bajnoki címet a lányoknál az alsós korcsoportokban pontegyenlőség után rájátszás döntötte el. A legnagyobb küzdelem a legnépesebb mezőnyű fiú 1. korcsoportban dúlt. . A Sakkpalota programban résztvevő békéscsabai evangélikus iskolások 21 fővel megszállták az alsó korcsoportokat és több értékes helyezést szereztek. A diákolimpiai versenysorozat három fordulójában közel 200 tanuló vett részt.

Szeretném megköszönni a versenysorozatnak helyet adó Kazinczy Ferenc békéscsabai és a gyulai sportiskola dolgozóinak munkáját és a versenyben közreműködők önzetlen segítségét!

Petró József a Békés Megyei Sakkszövetség elnöke

 I. korcsoport (leányok): 9 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Rajtár Bianka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) rájátszás után 2:1 6,0 pont
2. Pósa Réka (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 6,0 pont
3. Seres Kitti ((Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
4. Varga Réka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
5.  Kovács Réka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
6. Kovács Nóra (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
7. Lestyán Goda Vanda (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,5 pont
8. Botyánszki Boglárka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
9. Bellágh Boglárka (Csanád Vezér Ált. Iskola , Mezőkovácsháza) 2,0 pont

 I. korcsoport (fiúk): 26 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Kovács Gergő Patrik (SZKIRG Karacs Teréz Tagiskola, Békés) 6,0 pont
2. Molnár Dávid (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,5 pont
3. Lakatos Lőrinc (Arany Gusztáv Általános Iskola, Köröstarcsa) 5,0 pont
4. Hrabovszki György (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
5.  Budai Máté (Implom József Általános Iskola, Gyula) 5,0 pont
6. Gyenge Gergő (Implom József Általános Iskola, Gyula) 5,0 pont
7. Kovács Zsombor (Implom József Általános Iskola, Gyula) 4,5 pont
8. Horváth Balázs (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
9.  Kapus Bence (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 4,0 pont
10. Szénási Álmos (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
11. Gurzó Bálint (Implom József Általános Iskola, Gyula) 4,0 pont
12. Gyenge Csaba (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
13.  Gyenge Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
14. Csomós Balázs (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,5 pont
15. Skaliczki Tamás (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
16. Bazsó Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
17.  Kvasz Tibor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
18. Madai István (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,0 pont
19. Gyenge László (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
20. Schriffert Boldizsár (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,0 pont
21.  Brhlik János (Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba) 2,5 pont
22. Bánszki Norbert (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
23. Roszik Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
24. Kovács Zsolt (Szlovák Általános Iskola, Békéscsaba) 1,5 pont
25.  Ale Bálint (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 1,5 pont
26. Gombos Barnabás (5.sz Általános Tagiskola, Gyula) 1,0 pont

II. korcsoport (leányok): 6 fő körversenye

1. Virág Emese (Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba) rájátszás után 2:1 4,0 pont
2. Rózsa Réka (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
3. Koszkócsák Dzsenifer (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
4. Plentri Panna (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
5.  Rózsa Rebeka (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 1,0 pont
6. Demcsák Mariann (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 0,0 pont

II. korcsoport (fiúk): 23 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Vaszkó Szabolcs (Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba)  7,0 pont
2. Román Kornél (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
3. Kocmar Dániel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 5,0 pont
4. Hoffmann Ákos (Kötegyáni Általános Iskola) 5,0 pont
5.  Balogh Zsolt (Magvető Református Iskola, Gyula) 5,0 pont
6. Gila Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
7. Pósa Levente (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
8. Farkas Csanád (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 4,0 pont
9.  Kabai Ármin (Szlovák Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
10. Kovács Kornél (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
11. Szénási Vendel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
12. Körömi János (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,5 pont
13.  Lakatos Lajos (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,5 pont
14. Dubravcsik Bence (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
15. Balla Gábor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
16. Kvasz Bálint (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
17.  Fehér Miklós (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,5 pont
18. Gaál Zoltán (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
19. Kovács Dávid (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,0 pont
20. Bagdi Nándor (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 2,0 pont
21.  Csóti Dániel (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 1,5 pont
22. Kovácsik Márton (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 1,5 pont
23. Varga Olivér (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 1,0 pont

III. korcsoport (leányok): 5 fő körversenye

1. Kocmar Kitti (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
2-4. Huszárik Nelli (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
2-4. Bacsa Gréta (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,0 pont
2-4. Juhász Kata (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
5.  Pakai Patricia (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 0,0 pont

III. korcsoport (fiúk): 9 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Balázs Eliot (Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Orosháza)  6,0 pont
2. Oláh Krisztián (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
3. Knyihár Roland (Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
4. Boncza Bence (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 4,5 pont
5.  Feke Nándor (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 4,5 pont
6. Tóth Szabolcs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
7. Nagy Endre (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,5 pont
8. Nagy Levente (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,5 pont
9.  Varga Ádám (5.sz Általános Tagiskola, Gyula) 1,0 pont

IV. korcsoport (leányok): 6 fő körversenye

1. Petrás Márta (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,5 pont
2. Tóth Andrea (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,5 pont
3. Szűcs Anna (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,0 pont
4. Mravik Gabriella (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,5 pont
5. Czinkota Fruzsina (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 1,5 pont
6. Felczán Csenge (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 0,0 pont

IV. korcsoport (fiúk): 10 fő, 7 fordulós svájci versenye/

1. Kovács Gergő (Dr Hepp Ferenc Általános Iskola, Békés) 6,0 pont
2. Széphegyi Gergő (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 5,0 pont
3. Papp Máté (Implom József Általános Iskola, Gyula) 4,5 pont
4. Komlósi Balázs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
5.  Ottlakán Áron (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 4,5 pont
6. Kis Barna (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
7. Mári Marcell (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,0 pont
8. Kelemen Ákos (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 2,0 pont
9. Győrfi Dávid (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 1,0 pont
10. András M. Benjamin (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 1,0 pont

Galéria