Diákolimpia sakk egyéni döntők I-IV. korcsoport

Gyulai Implom József Általános Iskola, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

Gyula, Nürnbergi u. 2. 

2015. február 21.

Az általános iskolások sakk egyéni döntőin a négy korcsoportban közel száz tanuló vett részt. A nemzetközi minősítéssel rendelkező játékosok megyei regisztrációs lista alapján közvetlenül az „értékszámos  országos” döntőre nevezhetnek. Az egyéni bajnokok az „amatőr”országos döntő résztvevői lehetnek.

Tavalyi bajnoki címét Kocmar Kitti és Vaszkó Szabolcs tudta megvédeni. Családban maradt a legkisebb leányok bajnoki címe is,  Rózsa Réka nyert  és elhódította ikertestvére bajnoki címét. A legnagyobb küzdelem  a legnépesebb mezőnyű 1. korcsoportban dúlt. Körbeverés után hármas pontegyenlőség alakult ki, mindhárom versenyzőnek megadjuk a lehetőséget az országos döntőn való bizonyításra. A Sakkpalota programban résztvevő békéscsabai evangélikus iskolások 8 fővel  megszállták az alsó korcsoportokat és a  mezőny első felében végeztek. Reméljük a sakkszeretetük továbbra is megmarad és a középiskolai versenyeken nem a jelenléttel lehet majd bajnoki címeket szerezni. A diákolimpiai versenysorozat három fordulójában közel 250 tanuló vett részt.

Szeretném megköszönni a versenysorozatnak helyet adó Kazinczy Ferenc békéscsabai és a gyulai sportiskola dolgozóinak munkáját és a versenyben közreműködők önzetlen segítségét!

Petró József a Békés Megyei Sakkszövetség elnöke

 I. korcsoport (leányok): 7 fő körversenye

1. Rózsa Réka (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 6,0 pont
2. Virág Emese (Kazinczy Ferenc Ált. Iskola, Békéscsaba 5,0 pont
3. Rózsa Rebeka (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
4. Rajtár Bianka (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
5.  Pósa Réka (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
6-7. Alberti Aliz Jana (Implom József Általános Iskola, Gyula) 0,5 pont
6-7. Bere Bodza (Implom József Általános Iskola, Gyula) 0,5 pont

 I. korcsoport (fiúk): 28 fő, 7 fordulós svájci versenye

1-2-3. Balogh Zsolt (Magvető Református Iskola, Gyula) 6,0 pont
1-2-3. Kovács Gergő Patrik (SZKIRG Karacs Teréz Tagiskola, Békés) 6,0 pont
1-2-3. Lakatos Lőrinc (Arany Gusztáv Általános Iskola, Köröstarcsa) 6,0 pont
4. Bartyik Andor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
5.  Kvasz Bálint (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
6. Szénási Vendel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza/ 4,5 pont
7. Balla Gábor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
8. Kindli Márk (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
9.  Gaál Zoltán (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
10. Kovács Zsombor (mplom József Általános Iskola, Gyula) 4,0 pont
11. Budai Máté (Implom József Általános Iskola, Gyula) 4,0 pont
12. Csomós Balázs (Implom József Általános Iskola, Gyula) 4,0 pont
13.  Schauer Bence (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
14. Hajkó János (Mezőberényi Általános Iskola) 3,5 pont
15. Farkas Csanád (Hunyadi János Katolikus Á.I. Békésszentandrás) 3,5 pont
16. Szilasi H. Márk (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 3,5 pont
17.  Nagy Álmos (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
18. Madai István (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,0 pont
19. Szécsi Rajmund (Hunyadi János Katolikus Á.I. Békésszentandrás) 3,0 pont
20. Bagdi Nándor (Hunyadi János Katolikus Á.I. Békésszentandrás) 3,0 pont
21.  Nagy Kristóf (Implom József Általános Iskola, Gyula) 2,5 pont
22. Kapus Bence (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,5 pont
23. Fehér Miklós (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,5 pont
24. Bagi Patrik (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
25.  Szőcs Zsombor (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
26. Fekete Csanád (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 2,0 pont
27. Major András (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,0 pont
28. Béni Imre (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 0,0 pont

II. korcsoport (leányok): 7 fő körversenye

1. Plentri Panna (Szlovák Általános Iskola, Szarvas 6,0 pont
2. Bacsa Gréta (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 4,0 pont
3. Koszkocsák Dzsenifer (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
4. Juhász Kata (Békéscsaba Jankay Tibor Ált. Iskola) 3,0 pont
5.  Agócs Eszter (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,0 pont
6. Hack Fanni (Bay Zoltán Általános Iskola, Gyula) 2,0 pont
7. Budácsik Andrea (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 0,0 pont

II. korcsoport (fiúk): 22 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Vaszkó Szabolcs (Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba)  7,0 pont
2. Ökrös Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Orosháza) 5,5 pont
3. Kocmar Dániel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 5,0 pont
4. Román Kornél (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
5.  Boncza Bence (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 4,5 pont
6. Oláh Krisztián (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba / 4,0 pont
7. Kovács Kornél (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
8. Pósa Levente (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
9.  Petrás Bence (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 4,0 pont
10. Tóth Szabolcs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
11. Kabai Ármin (Szlovák Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
12. Giricz László (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 3,5 pont
13.  Zilahi Márton (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 3,0 pont
14. Medve Gergő (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 3,0 pont
15. Szabó Gergely (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
16. Lakatos Lajos (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,0 pont
17.  Juhász Máté (Szügyi Dániel Református Iskola, Dévaványa) 2,5 pont
18. Komjáthy Nándor (Implom József Általános Iskola, Gyula) 2,5 pont
19. Nagy Imre (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 2,5 pont
20. Juhász Gergő (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 2,0 pont
21.  Szaszák Tamás (Implom József Általános Iskola, Gyula) 1,5 pont
22. Gulyás Ferenc (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 0,0 pont

III. korcsoport (leányok): 7 fő körversenye

1. Kocmar Kitti (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 5,0 pont
2. Mravik Gabriella (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,5 pont
3. Alberti Vivien (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,5 pont
4. Czinkota Fruzsina (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 3,0 pont
5.  Huszárik Nelli (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
6. Szűcs Anna (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,0 pont
7. Alb Ágnes (Implom József Általános Iskola, Gyula) 0,0 pont

III. korcsoport (fiúk): 15 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Balázs Eliot (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza/  7,0 pont
2. Komlósi Balázs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 6,0 pont
3. Feke Nándor (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 5,0 pont
4. Túróczki Béla (Eötvös József Katolikus Á.I. Orosháza) 4,5 pont
5.  Komlódi Tamás (Mezőberényi Általános Iskola) 4,0 pont
6. Csikós Zoltán (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 4,0 pont
7. Kis Barna (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
8. Nazsa György (Magvető Református Iskola, Gyula) 3,5 pont
9.  Marik Zsombor (Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
10. Békési Bence (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 3,0 pont
11. Kovács Ádám (SZKIRG Karacs Teréz Tagiskola, Békés) 3,0 pont
12. Nagy Endre (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 3,0 pont
13.  Kis Deák Dominik (Implom József Általános Iskola, Gyula) 2,5 pont
14. Nagy Levente (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 2,5 pont
15. Vetési István (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 1,5 pont

IV. korcsoport (leányok): 2 fő versenye

1. Tóth Andrea (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 6,0 pont
2. Petrás Márta (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont

IV. korcsoport (fiúk): 8 fő körversenye

1. Kovács Gergő (Dr Hepp Ferenc Általános Iskola, Békés) 5,5 pont
2. Széphegyi Gergő (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 5,0 pont
3. Dévényi Zoltán (Csanád Vezér Ált.Iskola, Mezőkovácsháza) 4,0 pont
4. Bobvos András (Eötvös József Katolikus Á.I. Orosháza) 4,0 pont
5.  Ottlakán Áron (5.sz Általános Tagiskola , Gyula) 3,0 pont
6. Nazsa Noel (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
7. Varjú Dániel (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 2,0 pont
8. Jónás Péter (Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd) 1,5 pont