Kazinczy Ferenc Általános Iskola Békéscsaba

2019. február 2.

Az általános iskolai versenyeken összesen 18 csapat vett részt: 7 leány és 11 fiú csapat. A középiskolák csapatversenyére nevezés nem történt. A tavalyi győztesek minden kategóriában biztosan szerezték meg a bajnoki címet és jutottak be az országos döntőbe, Nagy meglepetés az Evangélikus Iskola második csapatának harmadik helye a  felsősök között- A Gyenge hármas ikrek Borbola Csabával alkottak sikeres csapatot.

I-II. korcsoportos (alsós) leány: 4 csapat körversenye

1. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium és Általános Iskola Békéscsaba (Balog Flóra, Polgár Szilvia,  Seres Kitti) 9,0 pont
2. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola (Szűcs Letícia, Vidó Csenge, Tai Csenge) 4,0 pont
3. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Csiszár Hanna, Magyar Sára, Szattler Hanna) 3,5 pont
4. Implom József Általános Iskola, Gyula 1,5 pont

I-II. korcsoportos (alsós) fiú: 4 csapat körversenye

1. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium és Általános Iskola Békéscsaba (Skaliczki Tamás,  Hrabovszki György, Bazsó Máté, Bánszki Norbert)
11,0 pont
2. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola (Sárközi Ármin, Szénási Álmos, Bajnóczi Márton, Darabos Áron) 5,5 pont
3. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Bakos Csongor, Léhner Benedek, Szőnyi Péter, Simon Péter) 4,0 pont
4. Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba  3,5 pont

III-IV. korcsoportos (felsős) leány : 3 csapat kétfordulós körversenye

1. Szlovák Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Szarvas (Plentri Panna, Koszkócsák Dzsenifer, Pósa Réka, Lestyán Goda Vanda) 12,0 pont
2. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola (Garai Petra, Szecskó Boglárka, Lustyik Jázmin) 6,0 pont
3. 5.sz.Általános és Sportiskola, Gyula (Gerebenics Alexandra, Plaszkó Vivien, Szabó Dóra) 0,0 pont

III-IV. korcsoportos (felsős) fiúk: 7 csapat körversenye

1. Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba (Vaszkó Szabolcs, Oláh Krisztián, Recski Levente, Román Kornél) 21,5 pont
2. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Bácsi Kristóf, Ludányi Marcell, Olasz Ádám, Vizi Ádám) 16,0 pont
3. Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium és Általános Iskola, Békéscsaba (Gyenge Csaba, Gyenge László, Borbola Csaba, Gyenge Zsombor) 11,0 pont
4. Orosházi Eötvös József Katolikus Általános Iskola 10,5 pont
5. Implom József Általános Iskola, Gyula 10,0 pont
6. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 9,0 pont
7. 5.sz. Sportiskola, Gyula 6,0 pont