Diákolimpia sakk egyéni döntők I-IV. korcsoport

Gyulai Implom József Általános Iskola, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

Gyula, Nürnbergi u. 2. 

2018. február 10.

Az általános iskolások sakk egyéni döntőin a négy korcsoportban 67 tanuló vett részt. Az 1. korcsoport leány bajnoki címe csak rájátszás után dőlt el Polgár Szilvia javára. A fiúknál ezzel szemben Recski Levente hibátlan teljesítménnyel kettő pont előnnyel végzett az élen. A második fiú korcsoportban a tavalyi bajnok csabai Skaliczki Tamás jó kapus módjára hárította az ellenfelek próbálkozásait és fél pont előnnyel nyert. A szarvasi Pósa Réka biztosan, minden játszmáját megnyerte. Vaszkó Szabolcs 6 év alatt hatodik diákolimpia győzelmét pontegyenlőség és rájátszás után magasabb mezőnyértékkel érte el. Plentri Panna, Huszárik Nelli és Balázs Eliot esélyesként biztosan nyertek.

Szeretném megköszönni a felkészítő oktatók, edzők eredményes tevékenységét, valamint a versenysorozatnak helyet adó Kazinczy Ferenc békéscsabai és a gyulai sportiskola dolgozóinak munkáját és a versenyben közreműködők önzetlen segítségét!

Petró József a Békés Megyei Sakkszövetség elnöke

 I. korcsoport (leányok): 6 fő körmérkőzéses versenye

1. Polgár Szilvia (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
2. Styecz Laura (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
3. Durkó Luca (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
4. Mészáros Mira (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
5.  Sinka Sára (Hunyadi János Katolikus Á.I. Békésszentandrás) 2,0 pont
6. Gyenge Eszter (Implom József Általános Iskola, Gyula) 0,0 pont

 I. korcsoport (fiúk): 13 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Recski Levente (Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű  Általános Iskola, Békéscsaba) 7,0 pont
2. Gila Gábor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
3. Marton-Dobosi Bertram   /Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
4. Bakos Csongor (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.) 4,0 pont
5.  Rontó Balázs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
6. Bánfi Nándor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
7. Osgyán Martin (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
8. Bánfi Donát (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
9.  Szász Gergő (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,5 pont
10. Kiss Péter (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
11. Janowszky Zétény (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 2,5 pont
12. Fehér Bence (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,0 pont
13.  Csűrös Vince (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 1,5 pont

II. korcsoport (leányok): 5 fő körversenye

1. Pósa Réka (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 5,0 pont
2. Balogh Flóra (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
3. Seres Kitti (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
4. Lestyán-Goda Vanda (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 2,0 pont
5.  Szító Stefánia (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 1,0 pont
6. Juhász Andrea (Orosházi Katolikus  Általános Iskola) 0,0 pont

II. korcsoport (fiúk): 20 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Skaliczki Tamás (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 6,5 pont
2. Bazsó Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,5 pont
3. Hrabovszki György (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 5,0 pont
4. Kovács Gergő Patrik (SZKIRG Karacs Teréz Tagiskola, Békés) 5,0 pont
5.  Gurzó Bálint (Belvárosi Általános Iskola, Békéscsaba) 4,5 pont
6. Zsigmond Imre (Hunyadi János Katolikus Á.I. B.szentandrás) 4,0 pont
7. Bánszki Norbert (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
8. Szénási Álmos (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
9.  Szalai Bálint (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) 4,0 pont
10. Gyenge László (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 4,0 pont
11. Gyenge Gergő (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
12. Budai Máté (Implom József Általános Iskola, Gyula 3,0 pont
13.  Gyenge Zsombor (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
14. Borbola Csaba (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
15. Roszik Máté (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
16. Gyenge Csaba (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
17.  Molnár Dávid (Evangélikus Általános Iskola, Békéscsaba) 2,5 pont
18. Dékány Attila (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,0 pont
19. Ardelean Balázs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 1,0 pont
20. Faragó Richárd (Orosházi Katolikus  Általános Iskola) 0,0 pont

III. korcsoport (leányok): 4 fő 2 fordulós körversenye

1. Plentri Panna (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 5,0 pont
2. Koszkócsák Dzsenifer (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
3. Dienes Panni (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
4. Bődi Zorka (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 0,0 pont

III. korcsoport (fiúk): 10 fő, 7 fordulós svájci versenye

1. Vaszkó Szabolcs (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) m.e.:26,0 6,0 pont
2. Kocmár Dániel (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Orosháza) m.e.:25,5 6,0 pont
3. Bácsi Kristóf (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Á. I.) 5,0 pont
4. Horváth Dominik (Orosházi Katolikus  Általános Iskola) 4,0 pont
5.  Horváth Dominik (Orosházi Katolikus  Általános Iskola) 3,0 pont
6. Szatmári Martin (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
7. Csesznok Balázs (Orosházi Katolikus  Általános Iskola  2,5 pont
8. Fehér Miklós (Ványai Ambrus Ált. Isk. Dévaványa) 2,5 pont
9.  Barabás Bulcsu (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 2,0 pont
10. Jakus Zétény (Magvető Általános Iskola, Gyula) 1,0 pont

IV. korcsoport (leányok): 2 fő, 2 fordulós versenye

1. Huszárik Nelli (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 3,0 pont
2. Juhász Kata (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 1,0 pont

IV. korcsoport (fiúk): 7 fő körversenye

1. Balázs Eliot (Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium) 6,0 pont
2. Tóth Szabolcs (Szlovák Általános Iskola, Szarvas) 4,0 pont
3. Oláh Krisztián (Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba) 3,0 pont
4. Örkényi Levente (Implom József Általános Iskola, Gyula) 3,0 pont
5.  Hartmann Tamás (Implom József Általános Iskola, Gyula) 2,5 pont
6. Loss Raul Csaba (Implom József Általános Iskola, Gyula) 2,0 pont
7. Fenyvesi Péter (Implom József Általános Iskola, Gyula) 0,5 pont

Galéria