XI. Csabagyöngye nemzetközi gyermek sakkverseny

Csaba Honvéd Kulturális Egyesület, Békéscsaba

2017. március 19.

A XI. Csabagyöngye nemzetközi sakkversenyre 28 leány és 58 fiú nevezett. Az előző évi jubileumi versenyt nemcsak létszámában, de játékerőben is sikerült felül múlni. A kisebb korcsportokban (1-3.korcsoport ) ,az aradi, szegedi, hódmezővásárhelyi fiatalok vitézkedtek nagyobb sikerrel. A 4. és 5. korcsoportokban a megyei játékosok játszottak eredményesebben. A bajnoki címét tavalyhoz képest csak Márkus Molli Amina, Kocmár Kitti és Varga Tamás tudta megvédeni. Maximális pontszámmal szerzett bajnoki címet és szépen fejlődött Marjanovics Alex és Magold Viktor. Az öt legfiatalabb 2010-ben született gyermeket különdíjban részesítettük és a 29 résztvevő között az alábbi helyezéseket érték el: Angyal Csanád 9.hely, Sida Flavia Maria 10.hely, Polgár Szilvia 11.hely, Herczeg Zsófia 14.hely, Majláth Anna 25.hely. A verseny jó felkészülési lehetőséget biztosított a Diákolimpiai egyéni és csapatdöntőkre.

Végeredmények

1. korcsoport, 33 fő (2008. január 1. után születettek)

Lányok, 10 fő 7 fordulós svájci rendszere

1. Herczegh Viktória Hódmezővásárhely - Pákozdy SE   5,0 pont
2. Donáth Dóra Petőfi Sándor Ált.Isk. Szeged   4,5 pont
3. Sida Flavia Maria Vados Arad 29,0 4,0 pont
4. Polgár Szilvia Békéscsabai Evangélikus Óvoda 27,0 4,0 pont
5. Balogh Flóra Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 25,0  4,0 pont
6. Herczegh Zsófia Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/ 29,5  3,5 pont
7. Seres Kitti Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 23,5  3,5 pont
8. Lestyán Goda Vanda Szlovák Ált.Iskola ,Szarvas   3,0 pont
9. Majláth Anna Dévaványai SE   2,5 pont
10  Styecz Laura Szlovák Ált.Iskola ,Szarvas   2,0 pont

Fiúk, 19 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Marjanovics Alex Sakkcápák SE Szeged   7,0 pont
2. Magold Filip Gyulai SE   6,0 pont
3. Recski Levente Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I.B.csaba   5,5 pont
4. Szép Kristóf Csaba Hódmezővásárhely Pákozdy SE   5,0 pont
5. Bazsó Máté Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   4,5 pont
6. Skaliczki Tamás Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.  30,5 4,0 pont
7. Angyal Csanád  Hódmezővásárhely Pákozdy SE 29,0 4,0 pont
8. Bánszki Norbert  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 26,0 4,0 pont
9. Henczel Donát  Hajdúböszörményi SE  23,0 3,5 pont
10. Babecz Áron  Szlovák Ált.Iskola ,Szarvas  18,0 3,4 pont
11. Hrabovszki György  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 23,5 3,0 pont
12. Gila Gábor  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 20,5 3,0 pont
13. Hajdu-Adamik Csege  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 20,0 3,0 pont
14. Roszik Máté  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.  19,5 3,0 pont
15. Kovács Zsolt  Szlovák Ált.Iskola, Békéscsaba  26,5 2,5 pont
16. Borbola Csaba  Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.  24,5 2,5 pont
17. Fehér Bence  Dévaványai SE 18,5 2,0 pont
18. Rontó Balázs  Szlovák Ált.Iskola ,Szarvas  18,0 2,0 pont
19. Dékány Attila  Dévaványai SE    1,0 pont

2. korcsoport, 20 fő (2006. és 2007. évben születettek)

Lányok, 8 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Molnár Orsolya Hódmezővásárhely Pákozdy SE 33,5 5,0 pont
2. Donáth Lilla Petőfi Sándor Ált.Isk. Szeged 28,5 5,0 pont
3. Szamkó Hanna Szegedi Bonifert Domonkos Ált. Isk. 29,5 4,0 pont
4. Kiss Gréta Hajdúböszörményi SE  27,0 4,0 pont
5. Boros Enikő Hajdúböszörményi SE  22,0 3,0 pont
6. Pósa Réka Szlovák Ált.Iskola ,Szarvas 18,0 3,0 pont
7. Dienes Panni Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba   2,5 pont
8. Balogh Eszter Dévaványai SE   0,0 pont

Fiúk, 20 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Oltean Cristian Daniel Vados Arad   6,5 pont
2. Sida Flavius-Ovidiu Vados Arad 31,5 5,0 pont
3. Bácsi Kristóf Orosházi Sakk Egyesület 29,0  5,0 pont
4. Molnár Mihai Roland Szilágysomlyó ROU 28,5  5,0 pont
5. Kiss Marcell Hajdúböszörményi SE 31,0  4,5 pont
6. Szénási Vendel Orosházi Vörösmarty Mihály Ált. Isk. 21,5  4,5 pont
7. Szatmári Lajos Martin Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba 26,0  4,0 pont
8. Gila Zsombor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 23,0  4,0 pont
9. Molnár Mihály Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/ 19,0  4,0 pont
10. Lakatos Lőrinc Levente Arany Gusztáv Ált. Isk. Köröstarcsa 22,5  3,5 pont
11. Vízi Ádám Orosházi Sakk Egyesület 20,0  3,5 pont
12. Balla Gábor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 28,5  3,0 pont
13. Kovács Gergő Patrik Békési TE 26,0  3,0 pont
14. Gyenge Csaba Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 20,5  3,0 pont
15. Csesznok Balázs Orosházi Sakk Egyesület 19,0 3,0 pont
16. Horváth Dominik Orosházi Sakk Egyesület 22,0 2,5 pont
17. Gyenge László Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 21,5 2,5 pont
18. Gyenge Zsombor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 27,0 2,0 pont
19. Kvasz Bálint Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 19,5 2,0 pont
20. Fehér Miklós Dévaványai SE   1,0 pont

3. korcsoport, 14 fő (2003. és 2004. évben születettek)

Lányok, 3 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Márkus Molli Amina Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/ 4,0 pont
2. Koszkócsák Dzsenifer Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,5 pont
3. Plentri Panna Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,0 pont

Fiúk, 11 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Magold Viktor Gyulai SE   7,0 pont
2. Lovászi Szabolcs Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/   5,5 pont
3. Vaszkó Szabolcs Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba   4,5 pont
4. Szamkó Szabolcs Szegedi Bonifert Domonkos Ált. Isk.   4,0 pont
5. Kocmar Dániel Orosházi Sakk Egyesület   3,5 pont
6. Kovács Péter Budapesti Vasas SC   3,5 pont
7. Kovács Kornél Szlovák Általános Iskola Szarvas   3,0 pont
8. Oláh Krisztián Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba   2,0 pont
9. Tóth Szabolcs Szlovák Általános Iskola Szarvas   2,0 pont
10. Kabai Ármin Szlovák Á.I. Békéscsaba   2,0 pont
11. Pósa Levente Szlovák Általános Iskola Szarvas   1,5 pont

4. korcsoport, 8 fő (2002. és 2003. évben születettek)

Lányok, 3 fő 7 fordulós körmérkőzése

1. Kocmar Kitti Orosházi Sakk Egyesület 4,5 pont
2. Mravik Gabriella Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,0 pont
3. Huszárik Nelli Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,0 pont

Fiúk, 4 fő 7 fordulós körmérkőzése

1. Rakovics János Békési TE 5,5 pont
2. Balázs Eliot Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium 4,5 pont
3. Komlósi Balázs Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba 3,0 pont
4.  Kis Barna Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. B.csaba 1,5 pont

5. korcsoport, 4 fő (2000-1997. évben születettek)

Lányok, 4 fő 7 fordulós körmérkőzése 

1. Fekete Ágnes Dévaványai SE   5,5 pont
1. Medvegy Dalma Bólyai Gimnázium, Kecskemét 6,25 2,0 pont
2. Petrás Márta Szarvasi Székely Mihály Szakgimnázium 4,25 2,0 pont
3. Boros Brigitta Hajdúböszörményi SE 3,0 2,0 pont

Fiúk, 4 fő 7 fordulós körmérkőzése 

1. Varga Tamás (egymás elleni eredménnyel) Orosházi Sakk Egyesület 13,75 5,5 pont
1. Vértes Imre Békési TE 13,75 5,5 pont
2. Adamicska Dániel Gyulai SE   4,5 pont
3. Balázs Benjámin Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium   1,0 pont

A verseny rendezői és támogatói

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Csaba Honvéd Kulturális Egyesület Békéscsaba, Békés Megyei Sakkszövetség, Alföldvíz Zrt., Vincze Jánosné vállalkozó, Dr. Merczel Mária Ágnes gyógyszerész, Magyar Sakkvilág Online Sakkportál és Webáruház, Budapest