IX. Csabagyöngye nemzetközi gyermek sakkverseny

Csaba Honvéd Kulturális Egyesület, Békéscsaba

2016. március 06.

A X. Csabagyöngye sakkversenyre az előzetes nevezések alapján sejteni lehetett, hogy nagy és erős mezőny gyűlik össze a jubileumi megméretésre. Sajnos a betegség hullám több versenyzőt végül távol tartott, de így is 79 fő táblához ült. A legkisebb korcsoportban a tavalyi leány győztesünk Márkus Molli Amina személyében Európa bajnokot köszöntöttünk. Kérésére, a fiúk versenyében szerepelt és teljes pontelőnnyel az első helyen végzett. A Békés megyei játékosaink is szaporították bajnoki győzelmeik számát Vaszkó Szabolcs, Kocmar Kitti, Perdi Zsombor , Varga Tamás , Medvegy Dalma (Szarvas). Öt óvodást is köszöntöttünk és különdíjban részesült: Angyal Tamás és Herczeg Zsófia 2010 (Hmvhely ) és a 2009.évben született Herpai Zita(Szeged) , Nagy Regő (Hajdúböszörmény) Kondacs Tamás (Békéscsaba). A felsorolt játékosok a versenyben is szépen szerepeltek.

Végeredmények

1. korcsoport, 33 fő (2007. január 1. után születettek)

Lányok, 10 fő 7 fordulós svájci rendszere

1. Nagy Kamilla Kossuth Lajos Gyakorló Á.I. Debrecen   7,0 pont
2. Pósa Réka Szlovák Általános Iskola Szarvas (m.e.25,0) 5,0 pont
3. Fodor Flóra Sára Kossuth L. Baptista Á.I. Kisújszállás m.e.24,0)  5,0 pont
4. Herczegh Viktória Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/ (m.e.23,0)  5,0 pont
5. Rajtár Bianka Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   4,0 pont
6. Herczegh Zsófia Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/   3,0 pont
7. Herpai Rita Szeged Alsóvárosi Á.I.   2,0 pont
  Seres Kitti Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   2,0 pont
9. Balogh Flóra Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.    1,0 pont
  Garai Petra Orosházi Vörösmarty M. Á. I.    1,0 pont

Fiúk, 23 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Márkus Molli Amina Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/   6,5 pont
2. Magold Filip Vados Arad  (m.e.33,0) 5,5 pont
3. Megyaszai Balázs Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/  (m.e.29,0) 5,5 pont
4. Szép Kristóf Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/   5,0 pont
5. Venicz Levente Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/   4,5 pont
6. Domján András Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/   4,5 pont
7. Lakatos Lőrinc Levente Mezőberényi Sakk Egyesület   4,0 pont
8. Molnár Dávid Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   4,0 pont
9. Kondacs Tamás Békéscsaba, Penza ltp.-i Óvoda   4,0 pont
10. Gurzó Bálint Gyula, Implom József Á.I.   4,0 pont
11. Gyenge László Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   4,0 pont
12. Herpai József Mátyás Szeged, Maróczy SE   3,5 pont
13. Nagy Regő Hajdúböszörmény, Napsugár Óvoda   3,5 pont
14. Bazsó Máté Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,5 pont
15. Horváth Balázs Orosházi Vörösmarty M. Á. I.   3,0 pont
16. Skaliczki Tamás Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,0 pont
17. Angyal Csanád Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/   3,0 pont
18. Hrabovszki György Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,0 pont
19. Borbola Csaba Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   2,0 pont
20. Szénási Álmos Orosházi Vörösmarty M. Á. I.   2,0 pont
21. Kovács Zsolt Hódmezővásárhely   2,0 pont
22. Gyenge Csaba Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   2,0 pont
23. Gyenge Zsolt Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   2,0 pont

2. korcsoport, 20 fő (2005. és 2006. évben születettek)

Lányok, 6 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Molnár Orsolya Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/ 6,0 pont
2. Kis Izabella Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/ 4,0 pont
3. Kiss Gréta Hajdúböszörményi SE 4,0 pont
4. Plentri Panna Szlovák Általános Iskola Szarvas 4,0 pont
5. Virág Emese Kazinczy F. Á. I. Békéscsaba 4,0 pont
6. Koszkocsák Dzsenifer Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont

Fiúk, 14 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Vaszkó Szabolcs Békéscsaba, Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I. m.e.30,0 6,0 pont
2. Sinka Vince Budapesti Kisoroszlánok m.e.28,5  6,0 pont
3. Kocmar Dániel Orosházi Sakk Egyesület   4,0 pont
4. Szénási Vendel Orosházi Sakk Egyesület   4,0 pont
5. Román Kornél Békéscsaba, Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I.   3,5 pont
6. Gaál Zoltán Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,5 pont
7. Gila Zsombor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,5 pont
8. Balogh Zsolt Gyula, Református Magvető Á.I   3,0 pont
9. Kabai Ármin Békéscsaba Szlovák Á.I.   3,0 pont
10. Balla Gábor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   3,0 pont
11. Hídvégi Péter  Békéscsaba, Lencsési Á.I.   2,5 pont
12. Bartyik Andor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk.   2,0 pont
13. Szatmári Lajos Martin Gyula, Implom József Á.I.   2,0 pont
14. Gyucha Bálint Békés, Dr. Hepp F. Á.I.    0,0 pont

3. korcsoport, 14 fő (2003. és 2004. évben születettek)

Lányok, 3 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Kocmar Kitti Orosházi SE 3,0 pont
2. Nagy Léna Kossuth Lajos Gyakorló Á.I. Debrecen 3,0 pont
3. Huszárik Nelli Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont

Fiúk, 11 fő 7 fordulós svájci versenye

1. Koszta Benedek Maróczy SE 7,0 pont
2. Magold Viktor Vados Arad 6,0 pont
3. Illés Dávid Márk Kisújszállás SE 4,0 pont
4. Virág Máté Kazinczy F. Á. I. Békéscsaba 4,0 pont
5. Balázs Eliot Orosházi Táncsics M. Gimnázium 4,0 pont
6. Nyíri Antal Hajdúböszörményi SE 3,5 pont
7. Lovászi Szabolcs Hódmezővásárhely 3,0 pont
8. Komlódi Tamás Mezőberényi Sakk Egyesület 3,0 pont
9. Oláh Krisztián Békéscsaba, Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I 3,0 pont
10. Knyihár Roland Kazinczy F. Á. I. Békéscsaba 2,5 pont
11. Tóth Szabolcs Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont

4. korcsoport, 8 fő (2001. és 2002. évben születettek)

Lányok, 3 fő 7 fordulós körmérkőzése

1. Boros Brigitta Hajdúböszörményi SE 5,5 pont
2. Mravik Gabriella Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,5 pont
3. Petrás Márta Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,0 pont

Fiúk, 5 fő 7 fordulós körmérkőzése

1. Perdi Zsombor Békési TE 5,5 pont
2. Rakovics János Békési TE 5,5 pont
3. Gurzó Bence Gyulai SE 5,0 pont
4.  Kovács Gergő Norbert Békési TE 2,5 pont
5. Kis Barna Békéscsaba, Jankay T. Két Tanítási Nyelvű Á.I 1,5 pont

5. korcsoport, 4 fő (2000-1997. évben születettek)

Lányok, 1 fő + Fiúk, 2 fő , összevonva két fordulós körmérkőzés 

1. Medvegy Dalma Bólyai Gimnázium, Kecskemét 1,0 pont
1. Varga Tamás Békési TE 5,5 pont
2. Adamicska Dániel Orosházi SE 4,5 pont
3. Kovács Balázs Zoltán Békési TE 1,0 pont

A verseny rendezői és támogatói

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Csaba Honvéd Kulturális Egyesület Békéscsaba, Békés Megyei Sakkszövetség, Alföldvíz Zrt., Vincze Jánosné vállalkozó, Magyar Sakkvilág Online Sakkportál és Webáruház, Budapest

Galléria