IX. Csabagyöngye nemzetközi gyermek sakkverseny

Csaba Honvéd Kulturális Egyesület, Békéscsaba

2015. március 29.

Március 29-én Békéscsabán rendezték a IX. Csabagyöngye nemzetközi gyermek sakkversenyt. Idén is 5 korcsoportban, összesen 82 versenyző ült asztalhoz. A bajnoki címét Leszkó Bence és Kunos Zoltán tudta megvédeni!

Végeredmények

1. korcsoport, 31 fő (2006. január 1. után születettek)

Lányok, 8 fő

1. Márkus Molli Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/ 5,5 pont
2. Rózsa Réka Belvárosi Általános Iskola B.cs. 4,5 pont
3. Kis Izabella Hódmezővásárhely /Pákozdy SE/. 4,5 pont
4. Virág Emese Kazinczy Ferenc Általános Iskola Bcs. 4,0 pont
5. Rajtár Bianka Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 3,5 pont
6. Rózsa Rebeka Belvárosi Általános Iskola B.cs. 3,0 pont
7. Pintér Janka Szeberényi G.A. Evangélikus Általános Iskola 2,5 pont
8. Pósa Réka Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont

Fiúk, 23 fő

1. Bodicsi Barna Meritum Egyesület, Szeged 6,0 pont
2. Megyaszai Balázs Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/ 6,0 pont
3. Venicz Levente Hódmezővásárhely/Pákozdy SE/ 5,0 pont
4. Balogh Zsolt Magvető Református Ált.Iskola. Gyula 5,0 pont
5. Szénási Vendel Orosháza 4,5 pont
6. Herpai József Mátyás Szeged 4,0 pont
7. Kovács Gergő Patrik Békési TE 4,0 pont
8. Lakatos Lőrinc Levente Mezőberényi Sakk Egyesület 4,0 pont
9. Kovács Kristóf Meritum Egyesület, Szeged 4,0 pont
10. Kvasz Bálint Szeberényi Gusztáv Evangélikus Általános 4,0 pont
11. Kindli Márk Szeberényi Gusztáv Evangélikus Ált. Isk. Békéscsaba 4,0 pont
12. Bagi Patrik Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,5 pont
13. Török Bence Hódmezővásárhely 3,5 pont
14. Balla Gábor Békéscsabai Evangélikus Ált.Isk. 3,0 pont
15. Gaál Zoltán Szeberényi Gusztáv Evangélikus Ált. Isk. Békéscsaba 3,0 pont
16. Kuku Norbert Köröstarcsai Arany Gusztàv Ált.Iskola 3,0 pont
17. Szilasi Horváth Márk Orosháza 3,0 pont
18. Gurzó Bálint Béke sugárúti Óvoda Gyula 3,0 pont
19. Fehér Miklós Dévaványai SE 2,5 pont
20. Kersmayer Zsolt Hódmezővásárhely 2,5 pont
21. Tatár Dávid Hódmezővásárhely 2,0 pont
22. Zádorfalvi Martin Emil Hódmezővásárhely 2,0 pont
23. Cseri Csombor Hódmezővásárhely 2,0 pont

2. korcsoport, 17 fő (2005. és 2004. évben születettek)

Lányok, 4 fő

1. Farkas Virág Meritum Egyesület - Szeged 5,0 pont
2. Demeter Dorina Kisújszállási SE 4,5 pont
3. Plentri Panna Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,0 pont
4. Koszkocsák Dzsenifer Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,5 pont

Fiúk, 13 fő

1. Illés Dávid Márk Kisújszállási Sportegyesület 5,5 pont
2. Virág Máté Kazinczy Ferenc Általános Iskola BCS. 5,0 pont
3. Ökrös Zsombor Orosházi Sakk Egyesület 4,5 pont
4. Lovászi Szabolcs Hódmezővásárhely 4,5 pont
5. Török Csaba Hódmezővásárhely 4,0 pont
6. Kotormán Kristóf Hódmezővásárhely 4,0 pont
7. Szabó Gergely Implom József Általános Iskola 4,0 pont
8. Román Kornél Jankay Általános Iskola B.cs. 3,5 pont
9. Kovács Kornél Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,0 pont
10. Kabai Ármin Szlovák Általános Iskola Bcs. 3,0 pont
11. Oláh Krisztián Jankay Általános Iskola B.cs. 3,0 pont
12. Pósa Levente Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,0 pont
13. Juhász Máté Szlovák Általános Iskola Szarvas 1,0 pont

3. korcsoport, 18 fő (2003. és 2002. évben születettek)

Lányok, 4 fő

1. Kocmar Kitti Orosházi SE 3,0 pont
2. Frankó Fanni Szlovák Általános Iskola Szarvas 3,0 pont
3. Huszárik Nelli Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont
4. Mravik Gabriella Szlovák Általános Iskola Szarvas 2,0 pont

Fiúk, 14 fő

1. Leszkó Bence Orosházi Sakk Egyesület 6,0 pont
2. Rakovics János Békési TE 5,5 pont
3. Farkas Boldizsár Meritum Egyesület - Szeged 5,0 pont
4. Dawud Ayman Kisújszállási SE 5,0 pont
5. Balázs Eliot Orosházi Sakk Egyesület 4,5 pont
6. Bohus Tamás Békési TE 4,0 pont
7. Gurzó Bence Gyulai SE 3,5 pont
8. Pelyva Csaba Hódmezővásárhely 3,5 pont
9. Komlódi Tamás Mezőberényi Sakk Egyesület 3,5 pont
10. Tápai Valér Hódmezővásárhely 3,5 pont
11. Feke Nándor Dévaványai SE 3,0 pont
12. Bónus Adrián Sándor Gádoros 3,0 pont
13 Kovács Nemedi Máté Hódmezővásárhely 3,0 pont
14. Vetési István Szlovák Általános Iskola Szarvas 0,0 pont

4. korcsoport, 7 fő (2001. és 2000. évben születettek)

Lányok, 1 fő

1. Petrás Márta Szlovák Általános Iskola, Szarvas 1,0 pont

Fiúk, 6 fő

1. Ottlakán Péter Gyulai SE 5,0 pont
rájátszás 2:1
2. Vértes Imre Békési TE 5,0 pont
3. Tamási Zoltán Orosházi SE 4,5 pont
4. dv Szokolai Róbert Orosházi SE  3,0 pont
5. Perdi Zsombor Békési TE  2,5 pont
6. Kovács Gergő Norbert Békési TE  0,0 pont

5. korcsoport, 9 fő (1999-1998-1997-1996. évben születettek)

Lányok, 5 fő

1. Fekete Ágnes Dévaványai SE 6,0 pont
2. Dawud Rose Hódmezővásárhely 2,5 pont
3. Pekár Edina Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas 2,5 pont
4. Medvegy Dalma Bólyai Gimnázium, Kecskemét 1,5 pont
5. Sebők Anett Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas 1,0 pont

Fiúk, 4 fő

1. Kunos Zoltán Orosházi SE 7,5 pont
2. Varga Tamás Békési TE 6,0 pont
3. Adamicska Dániel Orosházi SE 5,0 pont
4. Kovács Balázs Zoltán Békési TE 4,0 pont

A verseny rendezői és támogatói

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Csaba Honvéd Kulturális Egyesület Békéscsaba, Békés Megyei Sakkszövetség, Vincze Jánosné vállalkozó, Hegyi Béla vállalkozó, Magyar Sakkvilág Online Sakkportál és Webáruház, Budapest

Jozaf Csaba fényképei (19 db)

Gurzó Zsuzsanna fényképei (128 db)