Hétvégén befejeződött Debrecenben a „Génius Kupa” gyermek sakkverseny-sorozat. A hat fordulóból álló viadalon a szarvasi gyerekek négyszer tudtak részt venni, mivel két forduló időpontja ütközött a megyei diákolimpiával. Ennek ellenére is viszonylag szép összetett eredmények születtek.

A záró körben, az U10-es korcsoportban Pósa Réka 3. helyen végzett, összetettben negyedik lett. A U12-es lányok között Koszkócsák Dzsenifer ötödik lett és a végső pontversenyt is ilyen pozícióban zárta. Huszárik Nelli megnyerte az U14-esek csatározásit, összetettben pedig ezzel a sikerrel második helyre jött fel csapattársa, Mravík Gabriella mögé, aki ezen a hétvégén második lett. A legnagyobbak között (U18) Medvegy Dalma bizonyult a legjobbnak, a teljes pontversenyben is elsőként zárta a „Génius Kupát”. Patkó Lajos ifjú tanítványai nem pihenhetnek túl sokat: az előttünk álló hétvégén a X. Orosházi nyílt gyermek sakkbajnokságon versenyeznek, azt követően pedig következik a szombathelyi csapat diákolimpia.