Mezőberény, 2016. november 26.

November 26-án lebonyolításra került a 9. alkalommal meghirdetett Szucharda Gyula Sakk Emlékverseny, ezzel is tisztelegve a mezőberényi sakkélet megalapítójának. A versenyen 20 sakkozó indult, ez az utóbbi idők tendenciái alapján örvendetesnek volt mondható. Külön ki kell emelni, hogy távolabbi településekről is érkeztek versenyzők, mint Makó, Röszke vagy Kisújszállás. A viadal - az előzetes várakozásoknak megfelelően - végig izgalmas és változatos volt és ebből a küzdelemből a Gyulai SE versenyzője Bányai István ért oda az első helyre. A dobogó többi fokaira békési versenyzők állhattak föl. Meg kell még említeni az "örökifjú" Váczi Sándor és Kovács István lelkes játékát, de jó volt látni a tehetséges kisújszállási gyerekek küzdelmét is. A jövő évben a szervezők a 10. jubileumi versenyre igyekeznek még ennél is nagyobb szabású tornát megszervezni.