A VI. Berényi Strand Kupa sakkverseny szervezőihez az idei évben kegyes volt az időjárás, mivel szép idő fogadta a versenyzőket. A 17 nevező között ott volt ifj. Balog Imre nemzetközi nagymester is, ezzel is emelve a rendezvény színvonalát. A papírformának megfelelően a győzelméhez végig nem fért kétség, 100%-os eredménnyel szerezte meg a kupát. A további dobogós helyekért nagy küzdelem folyt, ebben két mezőberényi versenyző szerezte meg a 2. és 3. helyet (Zsíros György, Nagy Sándor). Éppen csúszott csak le a dobogóról a romániai Magold Victor, aki a Gyulai SE tehetsége. Testvére is szépen szerepelt, sokat fogunk még róluk hallani! A nem díjas legjobb serdülő versenyző a gyulai Gurzó Bálint lett. Ezúton köszönjük meg a támogatását a Békés Megyei Szabadidős Klubok Tanácsának és Mezőberény 17' Városüzemeltetési Kft-nek, hogy segítettek lebonyolítani a versenyt.