IX. Ancsin Sakk Emlékverseny

Békéscsaba, 2016. június 30. - július 3.

1. forduló:

Kakuk Sándor (Orosháza, 2134)–Farkas Lőrinc (Battonya, 1840) 1:0, Csomós János (Gyula, 1817)–Molnár Ernő (szlovákiai, 2120) 0:1, Pribék László (Székesfehérvár, 2103)–Novák Barbara (Orosháza, 1733) 1:0, ifj. Lang Gusztáv (svéd, 1732)–Aroven, Mikael (svéd, 2100) 0:1, Varga Tamás (Békés, 2094)–Vértes Imre (Békés, 1730) 1:0, Nagy Gábor (Mezőberény, 1720)–Jakab Béla (szlovákiai, 2037) 0:1, Bíró István (Orosháza, 2019)–Hatos István (Orosháza, 1697) 1:0, Kovács Sándor Zoltán (Békés, 1637)–Pásztorcsik János (Orosháza, 2006) 0:1, Mónus Zoltán (Orosháza, 2001)–Major Norbert (Derecske, 1614) 0:1.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Tamási Zoltán (Orosháza, 1976)–Kakuk Sándor (Orosháza, 2134) 0:1, Molnár Ernő (szlovákiai, 2120)–dr. Gosztolya Ferenc (Békés, 1974) 0:1, Bányai István (Gyula, 1972)–Pribék László (Székesfehérvár, 2103) 0:1, Aroven, Mikael (svéd, 2100)–Nyland, Thomas (norvég, 1969) 1:0, Ottlakán Péter (Gyula, 1841)–Varga Tamás (Békés, 2094) 0:1, Jakab Béla (szlovákiai, 2037)–Brhlik György (Békés, 1929) 1:0, Major Norbert (Derecske, 1614)–Bíró István (Orosháza, 2019) 0,5:0,5, Pásztorcsik János (Orosháza, 2006)–Vámosi Péter István (Békés, 0) 1:0, Kunos Zoltán (Orosháza, 1937)–Bernáth Bence (Székesfehérvár, 1483) 1:0.

A 3. forduló érdekesebb eredményei:

Kakuk Sándor–Jakab Béla 0:1, Pribék László–Pásztorcsik János 1:0, Varga Tamás–Aroven, Mikael 0,5:0,5, dr. Gosztolya Ferenc–Kunos Zoltán 0,5:0,5, Szentgyörgyi Sándor (Szob, 1874)–Major Norbert 1:0, Bíró István–Molnár Ernő 0:1, Mónus Zoltán (Orosháza, 2001)–Hatos István (Orosháza, 1697) 1:0, ifj. Lang Gusztáv (svéd, 1732)–Tamási Zoltán 0:1, Varga Mihály (Gyöngyös, 1608)–Bányai István 0:1.

A 4. forduló érdekesebb eredményei:

Jakab Béla (szlovákiai, 2037)–Pribék László (Székesfehérvár, 2103) 0,5:0,5, Aroven, Mikael (svéd, 2100)–dr. Gosztolya Ferenc (Békés, 1974) 1:0, Szentgyörgyi Sándor (Szob, 1874)–Varga Tamás (Békés, 2094) 0:1, Bányai István (Gyula, 1972)–Kakuk Sándor (Orosháza, 2134) 0:1, Molnár Ernő (szlovákiai, 2120)–Nyland, Thomas (norvég, 1969) 1:0, Pásztorcsik János (Orosháza, 2006)–Kunos Zoltán (Orosháza, 1937) 1:0, Ottlakán Péter (Gyula, 1841)–Mónus Zoltán (Orosháza, 2001) 0:1, Tamási Zoltán (Orosháza, 1976)–Brhlik György (Békés, 1929) 1:0, Farkas Lőrinc (Battonya, 1840)–Bíró István (Orosháza, 2019) 0:1.

Az 5. forduló érdekesebb eredményei:

Pribék László–Aroven, Mikael 0,5:0,5, Varga Tamás–Jakab Béla 1:0, Kakuk Sándor–Pásztorcsik János 1:0, Mónus Zoltán–Molnár Ernő 0.1, dr. Gosztolya Ferenc–Tamási Zoltán 0,5:0,5, Bíró István–Szentgyörgyi Sándor 0,5:0,5, Bernáth Bence (Székesfehérvár, 1483)–Major Norbert (Derecske, 1614) 0:1, Csomós János (Gyula, 1817)–Bányai István 0:1, Nyland, Thomas–Farkas Lőrinc 0:1, Kunos Zoltán–Vértes Imre (Békés, 1730) 1:0.

A 6. forduló érdekesebb eredményei

Molnár Ernő (szlovákiai, 2120)–Varga Tamás (Békés, 2094) 0,5:0,5, Aroven, Mikael (svéd, 2100)–Kakuk Sándor (Orosháza, 2134) 0:1, Tamási Zoltán (Orosháza, 1976)–Pribék László (Székesfehérvár, 2103) 0,5:0,5, Jakab Béla (szlovákiai, 2037)–Major Norbert (Derecske, 1614) 1:0, Bányai István (Gyula, 1972)–Bíró István (Orosháza, 2019) 1:0, Pásztorcsik János (Orosháza, 2006)–Szentgyörgyi Sándor (Szob, 1874) 0,5:0,5, Kunos Zoltán (Orosháza, 1937)–Mónus Zoltán (Orosháza, 2001) 0,5:0,5, Farkas Lőrinc (Battonya, 1840)–dr. Gosztolya Ferenc (Békés, 1974) 1:0, Varga Mihály (Gyöngyös, 1608)–Brhlik György (Békés, 1929) 0:1.

A 7. forduló érdekesebb eredményei

Kakuk Sándor–Varga Tamás 0,5:0,5, Molnár Ernő–Pribék László 0,5:0,5, Aroven, Mikael–Jakab Béla 1:0, Bányai István–Tamási Zoltán 0,5:0,5, Mónus Zoltán–Farkas Lőrinc 0:1, Major Norbert–Pásztorcsik János 0,5:0,5, Szentgyörgyi Sándor–Kunos Zoltán 1:0, Brhlik György–Orbán Tiberiu (romániai, 1882) 0,5:0,5, Bíró István–Nagy Gábor (Mezőberény) 1:0.

Végeredmény

1. Kakuk Sándor 5,5 pont 2. Varga Tamás 5,5 3. Pribék László 5 4. Aroven, Mikael 5 5. Molnár Ernő 5 6. Farkas Lőrinc 5 7. Jakab Béla 4,5 8. Szentgyörgyi Sándor 4,5 9. Bányai István 4,5 10. Tamási Zoltán 4,5.

Különdíjak

Legjobb szenior: Brhlik György 4 pont
Legjobb serdülő: Jakab Béla 4,5, Gurzó Bence 3,5
Legjobb ifjúsági: Tamási Zoltán 4,5
Legjobb 1600 Élő-pont alatti: Bernáth Bence (Székesfehérvár) 3,5
Legjobb 1800 Élő-pont alatti: Nagy Gábor (Békési TE) 3,5
Legjobb 2000 Élő-pont alatti: Szentgyörgyi Sándor 4,5
Legjobb női: Novák Barbara (Orosházi SE) 3,5
Legtapasztaltabb sakkozó: Kovács István (Gyula) 3,5
Legfiatalabb sakkozó: Vancsa Veronika (Budapest) 1,5
Legjobb hazai csapat: Derecske
Legjobb határontúli csapat: Révkomárom.

bmsextra.hu

Galéria (1. nap)

Galéria (2. nap)

Galéria (3. nap)